آیا استفاده از کناف مقرون به صرفه است؟


: 2360

برای سقف ساختمان رویکردها و متریال هایی متفاوتی وجود دارد. عده ای از افراد سیستم سنتی را پیش می برند و از گچ برای سقف استفاده می کنند. عده ای دیگر کمی پیش آمده و از سیستم گچ و رابیتس استفاده می کنند. اما عده ای دیگر که بسیار هم زیاد هستند، از سیستم کناف یا پانل های گچی فشرده برای سقف بهره می برند.

برای سقف ساختمان رویکردها و متریال هایی متفاوتی وجود دارد. عده ای از افراد سیستم سنتی را پیش می برند و از گچ برای سقف استفاده می کنند. عده ای دیگر کمی پیش آمده و از سیستم گچ و رابیتس استفاده می کنند. اما عده ای دیگر که بسیار هم زیاد هستند، از سیستم کناف یا پانل های گچی فشرده برای سقف بهره می برند. کناف سقف، به مراتب امروزه فراگیرتر و پر استفاده تر از سایر متریال هاست.

دلیل این امر را می توان در ویژگی های کناف جستجو نمود. ویژگی هایی که سالهاست توجهات را به سمت خودش جلب نموده است. سرعت در اجرا، وزن کم، قیمت مناسب، انعطاف پذیری برای اجرای انواع طرح و … ویژگی های شاخص این متریال هستند. ضمن اینکه کناف از خانواده درای وال (Dry Wall) هاست. بدین معنا که پس از اجرای کناف، بلافاصله می توان عملیات نقاشی را شروع نمود. در حالی که سایر متریال های گچی، نیاز به بازه زمانی نسبتا طولانی برای خشک شدن دارند تا بتوان عملیات نقاشی را شروع نمود. کناف به لحاظ قیمتی، تقریبا با قیمتی هم تراز سیستم گچ و رابیتش اجرا می گردد. اما به لحاظ وزن سازه، سرعت اجرا و تمیزی کارگاه در حین اجرا، هیچ متریالی را نمی توان با کناف مقایسه نمود!

این ویژگی ها سبب برتری کناف نسبت به متریال های مشابه شده و استفاده از کناف برای دیوار و سقف را بسیار فراگیر نموده است.